We hebben helaas nog geen technische specificaties van de 651.
Er zijn <strong>tientallen</strong> leden die ervaring blijken te hebben met de 651, gezamenlijk zo'n 61.861 draaiuren. Elk lid kan zijn ervaring met deze prachtige machine toevoegen. Word ook lid »
Geen gebruikerservaring opgegeven
Hallo, heb afgelopen winter de cabine van mijn 651s gedemonteerd. Deze wil ik er binnenkort weer opzetten. Ik wil de rubbers tussen de cabine en de spatborden vervangen, net zoals de (stoot)dempende ronde rubbers waarmee de cabine vastgemonteerd is. Wie weet welke ik daarvoor moet hebben en waar deze te koop zijn. Charles
Hoi, kan iemand mij helpen aan een Hydraulisch schema van een Renault 651 (of 551 of gelijkwaardig)
het hydraulisch systeem bouwt niet genoeg druk op laag in toeren,
wil even zien in het schema waar dit in kan zitten. in het prioriteitsventiel was een veer gebroken heb ik vervangen door nieuwe, ging het beter maar nog niet goed genoeg.
Afgelopen week met het koude weer startte ik onze oude betrouwbare Renault 651. Toen ik na 10 seconden uitstapte zag ik ineens de v-snaar naast te trekker liggen. Na latere inspectie bleek de v-snaar compleet versleten te zijn en nu dus ook gescheurd.De dynamo zat niet vast en draaide soepel. Hetzelfde voor de waterpomp. Daarnaast waren de poelies ook nog in goede staat. Omdat ik niet weet of dit de juiste v-snaar was vraag ik nu aan jullie of jullie weten wat de juiste is en zo mogelijk waar ik deze kan krijgen.(de juiste bleek toch een 6227MC of te wel 10 X 1250 te zijn.) Bedankt Alex
Bouwjaar is ergens tussen 1983 en 1986 denk ik, maar waar vind ik het juiste bouwjaar. Het nummer op het typeplaatje is R7461 9141004.
Hallo, Ik heb een Renault 651.
In de bijgevoegde foto een typeplaatje.
Vraag 1: vind ik hierop ook het VIN nummer?
Vraag 2: wat zou het bouwjaar zijn van deze tractor
alvast iedereen bedankt en een prettig weekend
Van onze Renault 651 (1983) is vermoedelijk de brandstofpomp niet 100%.
Bij stationair draaien piekt soms heel even het toerental.
Wij zitten er aan te denken om het te laten reviseren.
Alleen is de demontage (tijdsafstelling) een hekel punt.
Iemand tips en trucs?
Heeft een MWM blok.
Ik heb een 651s staan zonder accu. Hoe zwaar moet de startaccu zijn?
Ik wil het motorblok en motorkap van een Renault 651 opnieuw verven .
Weet iemand de juiste kleurcode voor de oranje verf.
Goedenmiddag,
onder mijn 651 heb ik de volgende velg met band zitten 13.6 r36
nu is dit aardig smal en wankel bandje naar mijn mening.
gezien er altijd een behoorlijk zware hefmast achterhangt. en die ook nog 2.5ton kan op pakken.
en leek mij 16.9 r30 een betere optie
hoogte van de 13.6 is zo'n 1500 mm
hoogte van de 16.9 is zo'n 1491mm
dus dat lijkt mij wel te gaan lukken.
maar. van welke tractors passen de 30 inch velgen. zie altijd wel van alles voorbij komen,
maar kan nergens vinden welke steekmaten ze gebruiken of wat dan ook.
met vriendelijke groet,
Jonathan van der Wal
Hallo beste Allemaal,
Heb een oude Renault 651 die het goed deed. Nu is het probleem dat de trekker volgas moet geven om weg te komen. Als die rijdt doet hij het ok.
Heeft iemand een idee wat de oorzaak kan zijn?
Mvg, Fabian
Na 300m rijden begint er olie te lekken langs de versnellingspoken...
Ontluchter zit niet verstopt.
Wat mij wel opvalt dat het olie niveau bij een draaiende motor bijna tot aan vulopening staat.
Motor stilleggen en olie zakt direct naar zijn normaal niveau.
(Olie en filters zijn net vernieuwd)
Hallo, ik ben aan het de electronica bezig geweest van de 651 omdat de lichten bleven branden en de accu steeds leegloopt. Na dat ik de verlichtingschakelaar en aansluitingen heb nagezien lijkt het probleem van blijven branden verholpen. Alles was moddervet, misschien was dit de oorzaak.
Terwijl ik bezig was alles na te lopen trof ik een zekering aan van 25 A, die in een houdertje zit, in de kabel, vlak boven de startmotor. Deze was doorgebrand. Elke nieuwe zekering die ik hier in deed knalde er meteen uit. Terwijl het contact uitstond. Wat zou hier de oorzaak van kunnen zijn? Moet er een zwaardere zekering in? Wat is de functie van deze kabel? Zonder de zekering er in is het ook starten en lopen.
Heeft het te maken misschien met een 'voorgloei' systeem? Er loopt ook een kabel vanaf de zekeringen doosjes naar de voorkant van de luchtinlaatpijp. Hier zit de kabel aan een soort bougie achtige constructie. is dit een meetzonde of iets met verwarmen? Deze kabel was niet aangesloten. Is dit systeem misschien stuk?
Een andere kabel loopt vanaf de zekeringen over de cylinderkoppen heen. Deze zou met het gloeien te maken kunnen hebben?
Wie weet hier het e.e.a. vanaf voor de Renault's uit deze serie?
Weet iemand van welk bouwjaar mijn renault 651 is?
Serienummer: r7461 g131234
Hoe schakel je de aftakas in
Ik heb een renault 651 waar ik de kleppen van wil stellen weet iemand wat de klepspelling hier voor is. Het is een mwm d227-4 moter alvast bedankt
Hallo heeft iemand een idee/site waar ik stickers voor mijn renault 651 kan vinden?
Hallo vraagje ik weet dat je van allerlei
Trekker nieuwe spatborden kunt krijgen maar zijn er ook nog nieuwe spatborden van renault tractors te koop
Mvg Marnick
Gezocht: Werkplaats Handboek voor repareren van een Renault 651S.
Zoals ook al vermeld heb ik eerst problemen gehad met de brandstofpomp de toerental verliep bij het persen van 2000 naar 2400 toeren, heb toen door de mechanisatiebedrijf een extra opvoerpompje laten monteren, nu wil de motor vaak slecht aanslaan en hoort het wel alsof je met de uit-knop uit aan het starten bent..
Misschien iemand een idee wat het probleem kan zijn??
Goedenavond,
ik heb hier al jaren 2 renaults in gebruik een 651 en 551
nu zakken van beide tractoren de hef,
de 651 zakt gelijk weer als je de hendel los laat. wel begint die met schokken, dit verminderd ook niet als ik aan het zwarte kraantje draai onder de stoel.
olie niveau is goed, filters zijn nieuw.
kracht heeft die wel. hij tilt makkelijk mijn 1000 kg hefmast. enkel valt er niet mee te werken zo.
wat zou hier het probleem van kunnen zijn.?
mvg,
Vd Wal