Hallo
Wij hebben een fendt 926 gen 1 op het oog. Hij zou 7000uur hebben maar het jaartal weten we niet juist.
Hij heeft vooral transportwerk gedaan met een dieplader.
Nu zou ik graag een aantal dingetjes weten over deze serie.
Is het een goede serie?
Zijn er bepaalde zwakke punten die we moeten/kunnen controleren?
Kunnen we de uren ook op een andere manier controleren? (bij onze 920 gen 2 kunnen we via de terminal de uren opvragen, maar bij de gen 1 niet dacht ik?)
Wat zijn zoal de grootste verschillen tussen een gen 1 en gen 2?
Voor de rest zijn algemene gebruikerservaringen ook altijd welkom.
Alvast bedankt
Groeten Koen
Lees ook
Fendt 100 Serie - goedendag, wij willen onze fendt 105 ls laten kietelen naar ongeveer 80/85 pk. Hoe is dat het beste te doen?
Vervaet Hydro Trike - Transport over de weg
Fendt 108 S - Wat zijn zwakke punten en waarde van een fendt 108S Turbomatik?
Fendt 916 - Uitlaat spruitstuk bouten aanhaalmoment
Fendt 514 Vario - Geen oliedebiet op alle ventielen en hydrauliek
Realtime verbruiksmeter 3 fasen
Case International Maxxum 5130 pro - Welke versnelling handig trekkertrek?
Komt Tesla met een trekker?
Centerliner, kantstrooien , centraside
John Deere 6810 - Loadsensing doet het alleen als ik een ventiel op druk zet
TractorFan kan niet bestaan zonder mensen zoals jij
Op TractorFan komen elke dag duizenden mensen bij elkaar om te praten over tractoren, grote machines en alles wat daar bij hoort. Jouw hulp kunnen we daar goed bij gebruiken! Of je nu actief bijdraagt door foto's, video's, topics, technische gegevens of reacties te plaatsen, of je zorgt er middels de stemknoppen voor dat de beste inhoud naar boven borrelt.. Iedereen kan helpen om dit tot de meest fantastische fan-site te maken die er is. Lid worden is heel eenvoudig!
Laatste
Reacties
uren zijn niet te contoleren (misschien met laptop van dealer?)
trekker heeft mechanische hydr handels gen 2 electro
kleine vario pook met 4 functies
geen electronische regeling van de brandstof pomp ( is op te draaien)
1 cruise control snelheid in te programeren
verder zoals eerder gezegd super trekker hoop de hele serie 900 gen 1 nog keer bij elkaar te hebben
926 heeft een over constant vermogen motor houdt in dat bij volgas de trekker 260 pk heeft en als hij terugtoert oploopt naar 280 pk.
de gen 1 heeft standaard omkeer op de trekker
waar ik werk zit er electronische fronthef op
jammer genoeg zit bij onze geen van beide electronische fronthef op.lijkt me super vooral op de kuil met de frontschuif. kunt zo de gewenste hoogte weer instellen. met hydr ventiel gaat niet zo precies. wel een met front aftakas. mocht de ander ook wel hebben dus als iemand nog een frontaftakas weet voor 900 serie gen 1. ik houd mij aanbevolen
hoi mijn belgies is niet zo heel goed. dus boite( dakje op de i lukt niet) is dat een vario bak?
dat was idd. een vario, ik zeg het, kan gewoon een pechtrekker zijn, want hij is zeer tevreden van een Fendt, hij zegt dat hij voor die 2000 uur dat hij ermee gereden heeft zeer goedkoop heeft kunnen rijden, aangezien de aankoopprijs zeer laag was
De man die de 926 verkoopt beweert dat er nog geen nieuwe vario inligt. Aangezien het een gen1 is, kunnen we ons binnekort aan een nieuwe vario verwachten? Ik dacht dat bij de Gen 1 alle vario's vrij vlug vervangen waren omdat er kinderziektes inzaten,of vergis ik mij daar in?
zeker niet om jullie 920 te kleineren. maar een 916-920 werden toch vaak nieuw gekocht door mensen di niet helemaal de pk s nodig hadden maar wel een 900 wouden rijden. de 924 en 926 werden vaak wel om hun pks gekocht dus werd de vario ook zwaarder belast. mijn 926 heb ik met 10.000 uur gekocht zat toen net nieuwe vario in
Tenslotte vinden we zo een tractor interessanter voor ons dan een volledig nieuwe, omdat ze toch maar 500u in het jaar draaien.
Heb jij nog meer 900's dan die 926 dan?
ik ken deze trekker heb er samen mee op de werf gereden zag er nog mooi uit ik dacht wel dat hier al een nieuwe vario instak omdat hier jan en alleman mee rijd nu voorlopig zit er een vaste chauffeur op deze rijd nog alle dagen met een 3as dumper .
en wij hebbe pas een 924 gekocht met 10 000 u heeft er nu 11 000 en is nog geen nieuwe vario ingestoke en rijd nog als nieuw het is idd een beetje geluk hebbe en niet te brut rijde met die vario wij dumperen altijd op tms dan kan hij zelf zen toere regelen
Ik zou dat niet zo zeer geluk noemen maar factoren onderhoud en gebruik. Als je'm constant voluit laat gaan en enkel afremt op de vario dan draai je ze zo kapot op een paar duizend uur. Er zijn voorbeelden genoeg van vario's die 15000 uur draaien zonder problemen, maar met allen is dan verstandig omgesprongen. Een pechtrekker kan je ook altijd hebben natuurlijk
voorwa zou da nie kloppe
ik heb gehoord dat bij 10,000 uur de vario moet vervangen omdat die dan versleten is ook al rijdt die nog fijn zal ik hem dan toch laten controleren bij een erkende fendt dealer
Dus als de eerste variotransmissie er nog in zit, zegt dat niets over de kwaliteit er van. De transmissies in de 900 series doen het statisch gezien een stuk beter dan die van de 700 serie en er rijden er nog zeer veel rond met de eerste transmissie er in!
ja ik heb ook een 916 vario van bj 2000 met 7500 uur
een 900 vario heeft dubbele pompen. is ook de eerste vario. de 700 serie heeft enkele pompen (gewichts besparing) en is lichter qua pk uitgevoerd. de eersten die veel kapot gingen was omdat de fabriek een soort olie voorschreef die de rubber ringen aantaste en lekkages veroorzaakten.
dat keerringen verhaal heb ik vaker gehoord ja. Niet alleen de eerste 900 serie toch? Of hebben ze dat vrij snel bijgesteld?
Helaas wel dure reparaties om voor hoogstens 100euro keerringen te vervangen.