Goedemorgen allemaal, ik heb een pampa T01 gekocht met Belgisch kenteken,kan ik deze op een simpele manier op Nederlands kenteken krijgen?

Ik heb een Pampa T01 gekocht met Belgisch kenteken, hoe krijg ik deze zo simpel mogelijk op Nederlands kenteken?

Deel dit topic

Reacties

+3
jim353
Een buitenlands kenteken heb je in principe niks aan. Ik heb een valtra uit duitsland gehaald, compleet met papieren en Tuv keuringsbewijs. Maakt niks uit, moest gewoon compleet gekeurd worden bij de RDW
MANAckerdiesel
@jim353 aan het kenteken heb je niets, maar dan zijn er wel papieren bij de Pampa.
BigBendeutz
Invoeren,en keuren bij rdw of een dealer met huiskeuring
ArjenB
Verwacht maar niet dat het snel gaat want ik wacht nou al 3 weken op een reactie
+1
Deutz9
Bij het RDW laten keuren, alleen je moet geen haast hebben.
FrankPampa
Moet er op een oldtimer ook verlichting zitten of hoeft dat niet voor de keuring?
+1
Deutz9
@FrankPampa Wij hebben begin dit jaar een trekker gekeurd. Maar daar was de verlichting in orde. Maar lijkt me vanzelf sprekend dat er verlichting op moet en ook werkt.
FrankPampa
Oké, bedankt allemaal 👍
+4
16045HSX
@FrankPampa Maar we zijn hier uiteraard ook heel benieuwd naar jouw mooie Pampa. Heb je misschien foto’s👍
bas101
Dat kon tot 2 jaar geleden.
+1
Ferdinanddijkstra
Als de trekker origineel geen verlichting heeft gehad dat hoeft het er ook niet op te zitten.
Belangrijkste is dat er geen speling op het stuur systeem zit en dat de remmen goed werken.
En die remmen kan wel eens een uitdaging worden gezien het gewicht van die trekker.
Verder even laten inlichten bij een rdw lokatie bij voorkeur op het platteland
Die lui uit de stad hebben geen kennis van trekkers en zijn niet praktisch ingesteld.
+3
nhmonteur
@Ferdinanddijkstra ik weet niet of je er zelf mee te maken hebt gehad, maar wat jij verteld klopt niet.
Wanneer de trekker op dit moment gekeurd moet worden voor een kenteken, dan moet deze aan de permanente eisen voldoen die nu gelden.
In de permanente eisen staat dat de trekker moet voorzien zijn van verlichting en knipperlichten. Remlichten hoeven niet ivm de leeftijd van trekker.
Zo staat alles beschreven waar de trekker aan moet voldoen.
Als je de geldende APK regels allemaal naloopt en de trekker voldoet hieraan, dan krijg je een kenteken toegewezen.
Kijk maar eens bij de apk regels
apk-handboek.rdw.nl/landbouwvoertuigen/…
Sojaboontje
@nhmonteur Wel vreemd als ze de apk regels gebruiken voor een trekker van dit bouwjaar.
Hanomag22
@nhmonteur interessant. Auto’s en motorfietsen moeten voldoen aan de eisen zoals geldig op datum toelating. Jij haalt apk eisen aan, zijn die gelijk aan de toelatingseisen? Zou logisch zijn, maar het is niet logisch om apk eisen toe te passen op een voertuig met vrijstelling van apk.
+1
nhmonteur
@Hanomag22 @Sojaboontje ik haal de apk regels erbij om duidellijk te maken wat de permanente eisen zijn waar de trekker aan moet voldoen. Het is zeker niet zo dat de trekker een apk keuring krijgt. Maar de punten die ze bij een apk controleren zijn de punten die staan in de permanente eisen van de wegenverkeerswet.
Deze wet kan je online ook wel vinden, maar is veel moeilijker te lezen dan het handboek van de trekker apk.
Toen de kentekenregistratie er was, moest je ook als laatste een vinkje zetten dat je verklaarde dat de trekker/aanhanger enz voldoet aan de geldende permanente eisen. Iedereen heeft dit natuurlijk aangevinkt. Alleen als je nu op de openbare weg rijdt met bv geen geldende verlichting, dan kunnen ze daar gewoon een boete voor uitschrijven.
+1
jasper john deere
@nhmonteur Hij hoef niet aan de zelfde eisen te voldoen als een nieuwe trekker, Ik heb van de RDW het advies gekregen om deze site aan te houden: wetten.overheid.nl/BWBR0025798/2024-01-01/… (site wel even op een computer openen of de telefoon is het onoverzichtelijk)
hierop staan alle permante eisen met de bouwjaren vanaf wanneer ze van toepassing zijn. als je dit aanhoud komt het goed. heb volgens deze eisen al meerdere trekkers klaar gemaakt voor keuring.
nhmonteur
@jasper john deere dat heb ik toch hierboven geschreven.
Als een trekker nu op kenteken gezet word dan moet hij aan de geldende permanente eisen voldoen. Hier staat inderdaad ook vaak bij dat sommige dingen niet nodig zijn vanaf een bepaald bouwjaar.
Alleen zei ik er bij dat het apk handboek makkelijker te lezen is dan de permanente eisen op de site die jij geeft.
Alle apk regels vallen terug op de permanente eisen die gelden.
jasper john deere
@nhmonteur Sorry had het inderdaad niet helemaal goed gelezen/begrepen🫣
+1
Mario-fransen
Succes met het aankeuren van de pampa, het scheelt misschien dat ie in België op kenteken heeft gestaan.
Maar maak eerst de punten die @nhmonteur je stuurt in de link in orde.
En natuurlijk veel foto’s plaatsen hier van de pampa, zoveel gloeikoppen komen er hier niet voorbij.😉
+7
FrankPampa
Hier de foto's van de pampa, bedankt allemaal voor de info

(klik om te vergroten)

(klik om te vergroten)

(klik om te vergroten)

Mario-fransen
@FrankPampa nette pampa, De mooiste uitvoering maar mijn mening. Zelf voor jaren terug ook nog zo 1 gehad met de schelpjes als spatborden.

Misschien zou je nog even informeren met keuren hoe het zit met het serienummer, Aangezien dat Pampa alleen een ingeslagen nummer heeft en geen type plaatje.

Ik hoorde laatst iemand ie een Lanz liet keuren zonder typeplaatje het serienummer in de krukas en gloeikop kwamen niet overheen waardoor hij het carter open moet maken voor het serienummer.
+1
16045HSX
@FrankPampa Prachtige, originele Pampa. Zo zie je ze niet vaak, en veel zijn er ook niet. Waar heb je deze vandaan?
FrankPampa
@16045HSX gekocht bij een bekende van mij in Someren
FrankPampa
Ik zoek nog een zitbank en een trekhaak voor de voorkant van mijn Pampa, weet er iemand nog iets?
Mario-fransen
@FrankPampa Lanz-parts.com egelmeers
Of Delegro zijn adressen waar ze voorraad genoeg hebben.

Het keuren inmiddels gelukt?
+1
FrankPampa
Nee nog niet, verlichting moet nog gemaakt worden.
+1
MarcelFendt
@FrankPampa de meeste onderdelen haal ik bij kuipers in Geesteren! Zou daar zekers eens informeren / langs gaan veel onderdelen en Coen is zeer vriendelijk / denkt altijd in oplossingen.

het bankje op mijn ursus heb ik bij egelmeers gehaald, deze had kuipers niet toen. Kost wel wat maar ben er wel over te spreken👌🏻

(klik om te vergroten)

(klik om te vergroten)

16045HSX
@MarcelFendt Ik sluit me hier helemaal bij aan. Beide hebben mij veel geholpen en erg meedenkend.
FrankPampa
Bedankt Marcel 👍
FrankPampa
Heeft er iemand een elektra schema compleet met kleuren voor mijn pampa?

« Terug naar discussielijst

TractorFan kan niet bestaan zonder mensen zoals jij

Hebben de trefwoorden kenteken en Pampa geen geheimen voor jou ? Dan kunnen we jouw hulp goed gebruiken! Of je nu actief bijdraagt door foto's, video's, topics, technische gegevens of reacties te plaatsen, of je zorgt er middels de stemknoppen voor dat de beste inhoud naar boven borrelt.. Iedereen kan helpen om dit tot de meest fantastische fan-site te maken die er is. Lid worden is heel eenvoudig!

REACTIES
30
DEELNEMERS
15
WEERGAVES
2.072
TREFWOORDEN