Illustratie van:
10

Fordson Major - Aan welke eisen moet mijn tractor voldoen om door de oldtimer-keuring te raken?

Ik ga binnenkort mijn fordson major van 1963 laten keuren.
Als oldtimer in België.
Aan welke eisen moet ik voldoen.

Deel dit topic

Reacties

Banden zijn nieuw
Denk vooral de staat van de remmen, (evenwijdig remmen ook) speling op de stuurinrichting , lekkage, & verlichting/ reflectoren?
Controleer ook het chassisnummer, is dit goed leesbaar op het chassis en op het typeplaatje. En komt dit overeen met het chassisnummer op de papieren.
+1
Het is altijd een beetje lastig, De meeste Nederlanders weten de Belgische regelgeving niet.
In België, papierwerk moet zowieso in orde zijn, als je met een oldtimer naar de keuring gaat , moet je je aanmelden met een nummerplaat van een garage of een reeds ingeschreven voertuig( op jou naam of evt je ouders) en zorgen dat je de documenten van die nummerplaat bij je hebt.

op technisch vlak moet de tractor helemaal in orde zijn, banden slijtage verlichting remmen , speling op de stuur inrichting ,claxon enz.
en geen lekkages.

als alles goed verlopen is ga je een roze formulier krijgen van de keuring, hiermee moet je naar de verzekeraar gaan en die gaat voor jou een O-nummerplaat aanvragen en de verzekering in orde brengen.
Ga voor een gewone nr. plaat,dezelfde keuring ,met een O .nr plaat mag je niets dragen of trekken. Heb ervaring met O.nr platen.
@322kris scheelt een pak in verzekering prijs
@fordsonpowermajooor en het keuren voor een oldtimer is veel minder streng. Het is maar net wat je met de tractor van plan bent.
Geen verschil keuring voor tractors onder de 3,5 ton.
Betaal voor mn Mc Cormick 322 met gewone nr. plaat ..40 euro,moet er bij vertellen heb nog andere voertuigen bij de verzekeraar en een voertuig tegelijk op de weg.

« Terug naar discussielijst

TractorFan kan niet bestaan zonder mensen zoals jij

Heb jij ervaring met de Fordson Major en hebben de trefwoorden oldtimer , tractor , fordson en belgië geen geheimen voor jou ? Dan kunnen we jouw hulp goed gebruiken! Of je nu actief bijdraagt door foto's, video's, topics, technische gegevens of reacties te plaatsen, of je zorgt er middels de stemknoppen voor dat de beste inhoud naar boven borrelt.. Iedereen kan helpen om dit tot de meest fantastische fan-site te maken die er is. Lid worden is heel eenvoudig!

REACTIES
10
DEELNEMERS
6
WEERGAVES
831