Beste TF'ers,
Ik heb een fendt 102s met 3cil luchtgekoelde motor met een onbekend aantal draaiuren(vorige eigenaar heeft een nieuwe teller gemonteerd). De motor is start en loopt perfect alleen heeft deze een redelijke karterdruk wat er voor zorgt dat bij stationair draaien er een soort olie walmpje uit de ontluchting komt.
Nu moet de motorolie binnenkort toch vervangen worden dus vroeg ik me af of het mogelijk is een andere(lees dikte) olie te gebruiken zodat het de walm iets minder zichtbaar is? Momenteel zit er 15W40 motorolie in, ik dacht zelf als er iets dikkere olie in zit dan zal de olie druk iets hoger worden en misschien ook minder walm uit de ontluchting? Of is er misschien een additief wat ik aan de olie toe kan voegen?
Natuurlijk is een complete revisie van de motor het beste maar aangezien hij wienig uren maakt en goed onderhouden wordt wil ik hier de komende jaren nog niet aan beginnen.
Alle ideen zijn welkom!
mvg
Marc
Lees ook
TractorFan kan niet bestaan zonder mensen zoals jij
Heb jij ervaring met de Fendt 102 S ? Dan kunnen we jouw hulp goed gebruiken! Of je nu actief bijdraagt door foto's, video's, topics, technische gegevens of reacties te plaatsen, of je zorgt er middels de stemknoppen voor dat de beste inhoud naar boven borrelt.. Iedereen kan helpen om dit tot de meest fantastische fan-site te maken die er is. Lid worden is heel eenvoudig!
Laatste
Reacties
Dan walmt het ook. Dus misschien is verversen al voldoende.
N.B.: Houdt je strikt aan de gebruiksaanwijzing, anders werkt het niet!
oliehandel.nl/wynns/…
Ja. M'n vorige auto gebruikte aanzienlijk minder olie en reed een halve kilometer meer per liter benzine. 1 van de trekkers heeft met deze wynn's-supercharge niet de blauwe walm die anders nogal nadrukkelijk te zien/ruiken was.
Keerzijde, deze olietoevoeging is niet bepaald gratis en laat zich niet terugverdienen door bespaarde olie en brandstof. (Ik gebruikte daarom ook maar de halve van aanbevolen dosering).
Belangrijk is het olietoevoegmiddel aan warme motor toe te voegen en liefst daarna auto of trekker te gaan gebruiken. De stroperige WYNN's mengt dan goed door de olie. Anders is de kans dat het naar de bodem van het carter zakt en is het maar de vraag of het ooit z'n werk doet.
Ja, zo kun je er inderdaad over denken. Te meer daar de blauwe walm van de uitlaatgassen, welke juist door WYNN'S aanzienlijk verminderd, nou niet bepaald als bevorderlijk voor de gezondheid wordt gezien.
Vreemdgenoeg, en met enige achterdocht lees ik dat er op de bijsluiter niets over giftigheid o.i.d. van dit olietoevoegmiddel staat. De uitstoot van bijvoorbeeld blauwe walm verbeterd dan welliswaar enorm, er zit dan toch een beetje WYNN'S in. Wat nou als de WYNN"S de "asbest" in de olie is?
Ik heb dan weer liever niet dat m'n longen t.z.t. als een slecht gesmeerde motor beginnen te piepen door het WYNN'S-gebruik.
Engine Stop Leak is niet de 'cholesterol' voor een motor. Het maakt afdichtingen en keerringen weer soepel.
Lees de produktomschrijving:
wynns.nl/product/engine-oil-stop-leak-2/
Koelsysteem:
wynns.nl/product/radiator-stop-leak/
Div tractoren gedaan die bijv te lang met hun motorolie doen of om dit als voorbeeld te nemen: walmen uit het carterventilatie met af en toe een druppeltje olie. Lopen gewoon stukken beter.
Maar het is geen wondermiddel het slijpt geen zuigerveren