Tractor terugschroeven
er staan een aantal tractors te koop die voldoen aan hetgeen ik zoek maar zijn naar mijn zin teveel pk. het zou dan gaan om een traktor van +-170-180 pk die terug moet naar 140-150 pk. en vraag 2 is dan of het verbruik dan noemenswaardig meedaalt?
Deel dit topic
Lees ook
TractorFan kan niet bestaan zonder mensen zoals jij
Hebben de trefwoorden tractor , traktor en vermogen geen geheimen voor jou ? Dan kunnen we jouw hulp goed gebruiken! Of je nu actief bijdraagt door foto's, video's, topics, technische gegevens of reacties te plaatsen, of je zorgt er middels de stemknoppen voor dat de beste inhoud naar boven borrelt.. Iedereen kan helpen om dit tot de meest fantastische fan-site te maken die er is. Lid worden is heel eenvoudig!
Laatste
Reacties
De verschillen in vermogen zitten hoofdzakelijk in de software, daarin wordt bepaald wanneer en hoeveel diesel in de cilinders wordt gespoten. Dezelfde motor met software voor max 140 PK draait optimaal in verbruik als deze 140 PKs ook aangesproken worden. Als dezelfde motor software heeft voor 200PK dan is deze minder efficiënt bij 140PK dan voorgenoemd omdat maximum in efficiëntie bij 200PK ligt. Verder heeft zo'n 140 PK variant een hogere robuustheid door over dimensionering.
Dus de dealer kan in principe vaak met een laptop het vermogen van een tractor terugschroeven.
Het dieselverbruik wordt er niets anders van. Het dieselverbruik is afhankelijk van de PK’s die gebruikt worden, niet de PK’s die maximaal geleverd kunnen worden.
Zet je er een stroomaggregaat achter en je gebruikt 10 kW dan zal de trekker ook voor 10 kW aan kracht leveren en ook voor 10 kW diesel gebruiken.
Gebruik je 50 kW dan moet de trekker voor 50 kW kracht leveren en ook voor 50 kW diesel verbruiken.
Daar wordt getunend op brandstofbesparing, daarmee word het uitstoot anders.
Maar effe zonder gekkigheid. Het verbruik ligt voornamelijk aan de bestuurder merk ik. Je kan altijd flinke duiten gas geven maar je kan ook makkies aan doen. Ook beetje zoeken met je versnellingen wat lekker rijd. Onze fendt 716 com 3 tms is gechipt en is er eigenlijk juist zuiniger van geworden. Dit komt omdat ie het gewoon effe beter volhoud ook bij minder toeren. Meer werk doe je nu ook liever met 1000toeren aftakas. Voorheen was het net niet fantastisch. Moet ik zeggen dat dit nieuwere trekkers zijn. Maar ze zijn ook goed 2e hands te vinden. Varios hoeven niet perse slecht te zijn